Úlohy z 30.10.
Matematika: precvičovať počítanie - menšenec-menšiteľ=rozdiel; sčítanec+sčítanec=súčet; postup pri zisťovaní chýbajúceho menšenca,menšiteľa,sčítanca; menšenca zisťujeme rovnakým postupom ako súčet (sčitovaním dvoch známych čísel), menšiteľa a sčítance zisťujem rovnakým postupom ako rozdiel (odčítaním dvoch známych čísel-keďže pracujeme v rovine kladných čísel, tak vždy odčitujeme menšie číslo od väčšieho, v našom prípade sú súčet a menšenec vždy najväčšie čísla v príklade)
Slovenský jazyk-čítanie: pokračovať v čítaní článku Ohňostroj pre deduška, vedieť stručne povedať o čom bola prečítaná časť článku vlastnými slovami
Prírodoveda: doplniť doma kresbou alebo iným obráskom ako vyzerá ihličie a plod smreku, jedle, borovice a smrekovca opadavého; nové učivo - Krytosemenné rastliny str.18,19 - Vedieť, že semená krytosemenných rastlín sú ukryté v plode; listnaté stromy patria medzi krytosemenné rastliny; na jeseň takmer všetkým listnatým stromom opadávajú listy kvôli nedostatku svetla; medzi listnaté stromy patria ovocné stromy, (plody ovocných stromov delíme na suché a dužinaté, dužinaté triedime podľa umiestnenia semien na malvice (hruška), kôstkovice (slivka), bobule - väčšinou plody krov (malina); okrasné stromy bývajú často liečivé (pagaštan konský, lipa veľkolistá...)
Pri ústnej odpovedi žiak samostatne rozpráva na danú tému vo vetách a súvislostiach. Po dokončení odpovede odpovie na doplňujúce otázky, pokiaľ na niečo vo svojej samostatnej odpovedi zabudol. Nesmie rozprávať v odrážkach, tak ako sú poznámky v zošitoch. Do odpovedi by mal zakomponovať aj vedomosti z predošlých ročníkov a prípadne aj osobné skúsenosti a vedomosti, ktoré získal štúdiom encyklopédií. Prírodoveda je raz za týždeň, žiak by sa mal naučiť skôr a deň pred prírodovedou len opakovať. Pri domácej príprave dbať na samostatné vyjadrovanie. Otázky klásť aj obrátene, napr. Ako sa volajú listy ihličnatých stromov?/ Čo sú ihlice na ihličnatých stromoch?; Ktorý ihličnatý strom opadáva na jeseň?/Čím je odlišný smrekovec opadavý od ostatných ihličnatých stromov?/Ktoré ihličnaté stromy na jeseň neopadávajú?/Kedy opadávajú ihličnaté stromy?/Opadávajú ihličnaté stromy? atď... )
Na prírodovedu priniesť obrázky plodov, semien, kvetov, listov rôznych stromov aj ihličnatých aj listnatých, prípadne ja vylisované listy, či ukážky skutočných semien, suchých plodov (orechy, šišky) a krúžkov usušených malvíc (krúžok jablka..), prípadne iných plodov...